Skip to main content
Yangiliklar

Nufuzli “Uzbekistan Open” musobaqasining g’olib va sovrindorlari aniqlandi

By 29.11.2023No Comments

Joriy yilning 27–30-noyabr kunlari Toshkent shahrida taekvondo (WT) boʻyicha “G2” darajasidagi nufuzli “Uzbekistan Open” xalqaro turniri oʻtkazildi.

Musobaqada 7 ta xorijiy mamlakatning 23 nafardan ziyod sportchilari mahalliy sportchilar bilan birgalikda gʻoliblik uchun bahs olib borishdi.

Turnirda jami 71 nafar (shundan, 25 nafari qizlar) sportchi ishtirok etdi.

Musobaqa yakuni boʻyicha umumjamoa hisobida O’zbekiston terma jamoasi 1-oʻrin, Hindiston 2-oʻrin va qozog’istonlik sportchilar 3-oʻrinni egalladi.

Vazn toifalari bo’yicha g’olib va sovrindorlar bilan tanishing: (Erkaklar)

-54 kg:

Oltin: Samirxon Abubakirov (Qozog’iston)

Kumush: Sulton Al Ali (BAA)

Bronza: Jaxongir Xudoyberdiyev (O’zbekiston)

Bronza: Prashant Rana (Hindiston).

-58 kg:

Oltin: Omonjon Otajonov (O’zbekiston)

Kumush: Shamsiddin Qurbonov (O’zbekiston)

Bronza: Shoxrux Mansurov (O’zbekiston)

Bronza: Mahmadjon Sunatov (Tojikiston).

-63 kg:

Oltin: Behruz Isayev (O’zbekiston)

Kumush: Assatbek Nuraliyev (Qozog’iston)

Bronza: Nazarali Nazarov (O’zbekiston)

Bronza: Amirbek To’rayev (O’zbekiston).

-68 kg:

Oltin: Islom Rajabov (O’zbekiston)

Kumush: Ajay Kumar (Hindiston)

Bronza: Ahmad Baluul (BAA)

Bronza: Pritvi Raj Chunan (Hindiston).

-74 kg:

Oltin: Najmiddin Qosimxojiyev (O’zbekiston)

Kumush: Shivansh Tyagi (Hindiston)

Bronza: Sardor Obidjonov (O’zbekiston)

Bronza: Shohjahon Karimov (O’zbekiston).

-80 kg:

Oltin: Loiq Davlatzoda (Tojikiston)

Kumush: Abbos Choponqulov (O’zbekiston)

Bronza: Jasurbek Jaysunov (O’zbekiston)

Bronza: Kumar Abhishek (Hindiston).

-87 kg:

Oltin: Rishabh (Hindiston)

Kumush: Botir Zokirov (O’zbekiston)

Bronza: Mohammad Al Salmani (Yaman)

Bronza: Ahmad Danish (Hindiston)

+87 kg:

Oltin: Ayyub Bassel (Marokash)

Kumush: Bader Alhareyas (Quvayt)

Bronza: Marat Mavlonov (O’zbekiston)

Bronza: Amalbek Halilov (O’zbekiston).

Ayollar:

-46 kg:

Oltin: Zuhra Tojimatova (O’zbekiston)
Kumush: Shabbona Abduvaliyeva (O’zbekiston)
Bronza: Nasiba Boqiyeva (Tojikiston)
Bronza: Feruza Irisqulova (O’zbekiston).

-49 kg:

Oltin: Zarnigor Xusniddinova (O’zbekiston)
Kumush: Zuhra Toshboyeva (O’zbekiston)
Bronza: Savriniso Boymurotova (O’zbekiston)
Bronza: Malika Umarova (O’zbekiston).

-57 kg:

Oltin: Laylo Zaynitdinova (O’zbekiston)
Kumush: Madina Mirabzalova (O’zbekiston)
Bronza: Marjona Yo’ldosheva (O’zbekiston)
Bronza: Zuhra Eshpo’latova (O’zbekiston).

-67 kg:

Oltin: Ozoda Sobirjonova (O’zbekiston)
Kumush: Gulsanam Alijonova (O’zbekiston)
Bronza: Dilnoza Nigmatova (O’zbekiston)
Bronza: Munira Salayeva (O’zbekiston).

-73 kg:

Oltin: Saodatbegim Aliyeva (O’zbekiston)
Kumush: Maftuna Ergasheva (O’zbekiston)
Bronza: Omina Ikromova (O’zbekiston)
Bronza: Gulnura Seytjenova (O’zbekiston).

+73 kg:

Oltin: Iroda Mirtojiyeva (O’zbekiston)
Kumush: Doraxon Hakimova (O’zbekiston)
Bronza: Jasmina Abduvaliyeva (O’zbekiston)
Bronza: Malika Ravshanova (O’zbekiston).

Turnirdan suratlarni tomosha qiling: