Skip to main content
Yangiliklar

🥋🇺🇿 Болалар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати. Дастлабки кунги совриндорлар маълум

By 18.05.2022No Comments

Кеча, 17 май куни Бухоро шаҳрида болалар ўртасидаги 2022 йилги Ўзбекистон чемпионати бошланади. 19 майга қадар давом этадиган мусобақада 600га яқин қиз болалар ва ўғил болалар 10тадан вазн тоифасида ғолиблик учун кураш олиб боришади.

Қуйида дастлабки кунги совриндорлар билан танишинг:

Қиз болалар:
-26кг
Олтин – Зухра Измаилбаева (Тошкент ш.)
Кумуш – Закия Муҳамедова (Тошкент ш.)
Бронза – Асия Маҳмудова (Қорақалпоғистон Рес.)
Бронза – Малика Рўзиева (Бухоро вил.)

-30кг
Олтин – Елена Ким (Тошкент ш.)
Кумуш – Солиҳа Елҳамова (Самарқанд вил.)
Бронза – Гулсавир Жумамуратова (Қорақалпоғистон Рес.)
Бронза – Райхан Узакбаева (Қорақалпоғистон Рес.)

-34кг
Олтин – Гулсанамхон Маруфова (Фарғона вил.)
Кумуш – Фарзона Хабибуллаева (Самарқанд вил.)
Бронза – Эъзоза Эшонқулова (Қашқадарё вил.)
Бронза – Шодиёна Калмуратова (Қорақалпоғистон Рес.)

-38кг
Олтин – Шахло Адҳамова (Фарғона вил.)
Кумуш – Мумтозбегим Абдунабиева (Фарғона вил.)
Бронза – Камшат Максетбаева (Қорақалпоғистон Рес.)
Бронза – Хадичахон Давлатбоева (Фарғона вил.)

-40кг
Олтин – Муяссар Абдувалиева (Тошкент ш.)
Кумуш – Шаҳризода Жумабоева (Тошкент вил.)
Бронза – Мубинабону Раҳимова (Фарғона вил.)
Бронза – Зарина Мамбетжумаева (Қорақалпоғистон Рес.)

-42кг
Олтин – Лана Хегай (Тошкент ш.)
Кумуш – Шаҳризода Хусенова (Навоий вил.)
Бронза – Диёра Мажидова (Сирдарё вил.)
Бронза – Жазира Муратбаева (Қорақалпоғистон Рес.)

Ўғил болалар:
-26кг
Олтин – Хушнур Фазлиддинов (Бухоро вил.)
Кумуш – Ҳасан Измаилбаев (Тошкент ш.)
Бронза – Бобуржон Орифов (Фарғона вил.)
Бронза – Бобур Йўлдошев (Тошкент ш.)

-30кг
Олтин – Дениз Ниёзов (Бухоро вил.)
Кумуш – Саидакбар Абдуразоқов (Фарғона вил.)
Бронза – Фирдавс Юсупов (Бухоро вил.)
Бронза – Муҳаммаджамшид Номонжонов (Андижон вил.)

-34кг
Олтин – Амир Салиев (Тошкент ш.)
Кумуш – Ферузбек Жуманиязов (Қорақапоғистон Рес.)
Бронза – Амиршох Нарзуллаев (Бухоро вил.)
Бронза – Мақсадбек Аллаберганов (Хоразм вил.)

-38кг
Олтин – Мухриша Кикнадзе (Тошкент ш.)
Кумуш – Нуразиз Саидов (Тошкент вил.)
Бронза – Сахин Анваров (Самарқанд вил.)
Бронза – Дилёрбек Миркомилов (Тошкент вил.)

-42кг
Олтин – Билолиддин Шарофиддинов (Фарғона вил.)
Кумуш – Шоҳжаҳон Ҳакимов (Бухоро вил.)
Бронза – Акобир Ўктамов (Жиззах вил.)
Бронза – Муҳаммадзиё Абдужабборов (Фарғона вил.)

 

 

🥋🇺🇿 Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси матбуот хизмати