Skip to main content
Yangiliklar

Наманганда “Олимпия чўққилари” мусобақаси ўтказилди

By 29.03.2021No Comments

Наманган шаҳрида Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги томонидан ташкиллаштирилган “Олимпия чўққилари” мусобақаси бўлиб ўтди.

25 март куни якунланган мусобақада қизлар ва ўғил болалар медаллар учун кураш олиб боришди. Қуйида барча совриндорлар билан танишинг:

ҚИЗЛАР
-42кг
Олтин – Одилова Саодат (РОЗК)
Кумуш – Алишерова Азиза (Наманган ОЗК)
Бронза – Ширинова Набирабону (Гулистон ОЗК)
Бронза – Сооижонова Шаҳноза (Фарғона ОЗК)

-46кг
Олтин – Абдуғаниева Дурдона (Чирчиқ ОЗК)
Кумуш – Тожиматова Зухра (Фарғона ОЗК)
Броза – Қурбоналиева Зилолабону (Наманган ОЗК)
Броза – Муратова Мехрибон (Нукус ОЗК)

-49кг
Олтин – Ҳудойқулова Маржона (Чирчиқ ОЗК)
Кумуш – Алиқулова Муқаддас (Навоий ОЗК)
Бронза – Усмонова Гулсанам (Фарғона ОЗК)
Бронза – Рустамбайева Шаҳло (Нукус ОЗК)

-52кг
Олтин – Ботирова Хилола (Наманган ОЗК)
Кумуш – Машрабова Шукрона (Чирчиқ ОЗК)
Бронза – Хасанова Хушнора (Қашқадарё ОЗК)
Бронза – Қалбаева Гулноза (Нукус ОЗК)

-55кг
Олтин – Юлдошева Маржона (Чирчиқ ОЗК)
Кумуш – Абдушукурова Маржона (Тойлоқ ОЗК)
Бронза – Ҳудойберганова Маликаҳон (Бухоро ОЗК)
Бронза – Абдуқундузова Гулчеҳра (Фарғона ОЗК)

-59кг
Олтин – Собиржонова Халимабону (Фарғона ОЗК)
Кумуш – Қодирова Шоира (Урганч ОЗК)
Броза – Пўлатова Покиза (Гулистон ОЗК)
Броза – Эркинова Динара (Чирчиқ ОЗК)

-68кг
Олтин – Мунаварова Шахлохон (ОЗК)
Кумуш – Эгамберганова Сураё (Нукус ОЗК)
Броза – Эргашева Озода (Наманган ОЗК)
Броза – Нематова Мамура (Термиз ОЗК)

+68кг
Олтин – Миртожиева Ирода (РОЗК)
Кумуш – Икромова Омина (Гулистон ОЗК)
Бронза – Аҳмаджонова Азиза (Наманган ОЗК)
Бронза – Жумабоева Асила (Жиззах ОЗК)

ЎҒИЛ БОЛАЛАР
-45кг
Олтин – Бозорбаев Давлетбек (Жиззах ОЗК)
Кумуш – Жўраев Ойбек (Термиз ОЗК)
Бронза – Тохиржонов Сайфуллох (Андижон ОЗК)
Бронза – Тошпўлатов Фарход (Чирчиқ ОЗК)

-51кг
Олтин – Мустафақулов Жалолиддин (Тошкент РОЗК)
Кумуш – Махсетов Жеткербай (Нукус ОЗК)
Бронза – Исламов Навруз (Урганч ОЗК)
Бронза – Асланов Азизбек (Бухоро ОЗК)

-55кг
Олтин – Тоғаев Акром (РОЗК)
Кумуш – Атҳамов Муҳамаджон (Фарғона ОЗК)
Бронза – Болтаев Шоҳимардон (Бухоро ОЗК)
Бронза – Бозорбоев Умид (НавоийОЗК)

-59кг
Олтин – Набиев Исломиддин (Фарғона ОЗК)
Кумуш – Акрамов Оятуллох (Андижон ОЗК)
Бронза – Сейтмуратов Рустам (Нукус ОЗК)
Бронза – Назаров Назарали (Тошкент ОЗК)

-63кг
Олтин – Эгамбердиев Абдусаид (Тойлоқ ОЗК)
Кумуш – Нуриддинов Муҳамаджон (Гулистон ОЗК)
Бронза – Аҳмедов Дилшоджон (Фарғона ОЗК)
Бронза – Баймуратов Жасурбек (Нукус ОЗК)

-68кг
Олтин – Умархонов Саидбурхон (Фарғона ОЗК)
Кумуш – Одилов Хумоюн (НавоийОЗК)
Бронза – Нишонбаев Асадбек (Нукус ОЗК)
Бронза – Қўшақов Жахонгир (Термиз ОЗК)

-73кг
Олтин – Турсуналиев Мадолимжон (Чирчиқ ОЗК)
Кумуш – Абдимуратов Қаҳрамон (Нукус ОЗК)
Бронза – Ғофуралиев Дурбек (Фарғона ОЗК)
Бронза – Исмоилов Шерзод (Бухоро ОЗК)

-78кг
Олтин – Султонов Шоҳруҳ (РОЗК)
Кумуш – Маҳмуджонов Ҳасанбой (Фарғона ОЗК)
Бронза – Собиралиев Обиджон (Наманган ОЗК)
Бронза – Норқобилов Жасур (Термиз ОЗК)

+78кг
Олтин – Нагимов Темур (Чирчиқ ОЗК)
Кумуш – Ғайбулаев Жобирҳон (Наманган ОЗК)
Бронза – Ҳолиқулов Шаҳзод (Жиззах ОЗК)
Бронза – Шарофиддинов Асадбек (Фарғона ОЗК)

Умумжамоа бўйича совриндорлар:
1-ўрин – Чирчиқ ОЗК
2-ўрин – Тошкент РОЗК
3-ўрин – Фарғона ОЗК
4-ўрин – Наманган ОЗК

🥋🇺🇿 Ўзбекистон таэквондо WT ассоциацияси матбуот хизмати